Sıkça Sorulan Sorular

Türk kahvesinin hazırlanışının bugüne kadar alışılmış bir yöntemi, sunumunun da farklı ritüelleri var. Zamanımızın bol olduğu anlarda bu ritüelleri takip edebilmek hepimiz için çok önemli. Ancak artık zaman şehirlerde çok hızlı akıyor; günlük hayatımızın içinde diğer kahve türlerine çok kolay bir şekilde erişebiliyoruz. Fakat Türk kahvesinin hazırlanması için genellikle bir mutfak ortamı ve bunu yapacak bir kişi gerekiyor.

Ayrıca  Türk kahvesini değirmenden anlık olarak öğütüp kullanmak ta genellikle çok takip edilen bir yöntem değil. Kahve tozu havayla temas ettiğinde bayatlamaya başlar. Tüm diğer kahve türleri çekirdekten anlık olarak öğütülerek hazırlayan makineler mevcuttur.

Türk kahvesini hazırlamak doğru malzemeyi, doğru ölçüde kullanmayı ve doğru pişirmeyi gerektirir.

Ancak Türk kahvesi için bu şekilde bir makine yoktur.

Köpüklü bir robot gibi tüm kahve hazırlama süreçlerini kendisi yapıyor; çekirdekten anlık olarak kahve çekirdeğini öğüterek, cezvede Türk kahvesini pişiriyor. Bunu yapabilmek için bir kişiye veya mutfak ortamına ihtiyaç duymaz. Sizin sadece şeker seviyesini belirlemeniz yeterli. Köpüklü her seferinde aynı lezzette kahveyi pişirir.

Bu şekilde Türk kahvesi bugüne kadar alışmış olduğunuz yerlerin dışında da kolay bir şekilde ulaşılabilir hale geliyor.

Modern tasarımı ile gözlerimize, kahve yaparken çıkan kokusu ile koku duyumuza, tadı ile damaklarımıza teknolojisi ile de ihtiyaçlarımıza hitap eder.

Köpüklü yeni nesil bir Türk kahvesi zinciridir.

Köpüklü ile aynı lezzette Türk kahvesini ile sizi “İnsansız Türk Kahvesi Dükkanlarımızda” buluşturmak istiyoruz. Köpüklü’yü gördüğünüz her noktada aynı lezzette kahve hazırlayabilmek için çalışıyoruz.

Dış hava koşulların (güneş ışığı, yağmur, kar, fırtına) direk olarak Köpüklü’ye ulaşmadığı her yere bir Köpüklü kurabilir ve işletebiliriz.

İşyerleri, ofisler, havalimanları, tren istasyonları, vapur iskeleleri, alışveriş merkezleri, bankalar, üniversiteler, adalet sarayları, spor salonları, yürüyüş yolları kısacası ev dışında hayatımızın geçtiği her yerde Köpüklü ile taze bir Türk kahvesine ulaşabilirsiniz.

Hayır, Köpüklü’de Türk kahvesi için özenle seçtiğimiz çekirdekleri kullanıyoruz.

Öncelikle bu tip makinelerde bugüne kadar gerçekten çok lezzetli olmayan, genelde su içinde hızlı çözünebilen kahve çeşitleri bizlere sunuldu. Bu yüzden hepimizin buna benzer deneyimleri var.

Köpüklü’yü tasarlarken bu konuda farklı olduğumuzu gösterebilmek için öncelikle tasarım kodlarımızı bu tip makinelerden bir miktar farklılaştırmaya çalıştık.

Ve tabi ki çekirdek kahve kullanmamız ve kahveyi hazırlama yöntemimiz diğer makinelerden tamamen farklı olduğu için sizleri bambaşka bir lezzetle karşılayacağınızı temin ederiz.

4 oz ölçüsünde, Türk kahve fincanın yapısına uygun kağıt bardaklar kullanıyoruz.
4 oz 112 ml’ye karşılık gelir, dudak payını ve mobil hareketliliği düşünerek 90 ml civarında bir Türk kahvesi servis ediyoruz.
Evlerde içtiğimiz Türk kahvesi genellikle 70 ml’lik porsiyonlarda servis edildiğini düşünürsek yaklaşık 30% daha fazla Türk kahvesi servis ediyoruz.

Öncelikle Türk kahvesi hazırlama sürecinin alt proseslerini yazalım:
Çekirdekten kahvenin öğütülmesi,
Cezveye suyun, kahvenin ve şekerin konulması,
Fincanın hazırlanması,
Kahvenin pişirilmesi,
Fincana servisi,
Cezvenin yıkanması,

Tüm bu işlemlerin sürelerinin toplandığında, en hızlı şekilde yapıldığında bile 5 dakikadan az sürmeyeceği görülecektir.

Türk kahvesi su ile beraber kahvenin kaynayarak su içinde çözünmesi ile hazırlanan bir kahve pişirme türüdür. Bu süreyi daha da kısaltmak kahvenin lezzetini etkileyecektir.

Siz beklerken biraz daha iyi vakit geçirmeniz için Köpüklü’lerin önünde 15’’ lik bir dokunmatik ekran yer almaktadır.

Zaman içinde bu ekran üzerinden farklı içerikleri sizlerle paylaşmak mümkün olacaktır.

Köpüklü’yü mekanikten, elektriğe, elektronikten gömülü yazılıma, malzeme seçiminden üretimine tüm aşamaları bizler tarafından tamamen Türk mühendisler tarafından geliştirilmiştir.

Köpüklü’yü satmıyoruz. Köpüklü, Türk kahvesi hazırlayan bir makine. Bizler Köpüklü ile uçtan uca bir hizmet sağlıyoruz. Doğru çekirdekleri temin ediyor, uzaktan izleme yazılımı ile izleyebildiğimiz makinelere vaktinde dolduruyor ve hep aynı kahveyi pişirmeye çalışıyoruz. Verdiğimiz hizmetin ve lezzetin standartlarını sürekli korumaya ve geliştirmeye çalışıyoruz.

Biz Köpüklü’yü endüstrinin son yıllardaki trendi Endüstri 4.0’dan yola çıkarak Türk Kahvesi 4.0 olarak tanımlıyoruz. Tüm kahve hazırlama süreçleri, malzeme miktarı ve olası arızalar geliştirdiğimiz IoT yazılımı ile uzaktan izlenebilmektedir. Olası bir arıza halinde arızanın tipine göre mümkünse uzaktan; bunun mümkün olmadığı durumlarda da en hızlı şekilde yerinde servis mümkün olmaktadır.

Öncelikle Ofisler/İşyerleri “Köpüklü Ofis” için ve bunun dışındaki diğer yerler için (üniversiteler, hastaneler, benzin istasyonları, havalimanları, vb) hazırladığımız “Köpüklü Mobil” adı altında iki iş modelimiz var.
Köpüklü’yü hedef noktalara ücretsiz yerleştirerek; kahve başına gelir elde ediyoruz. Köpüklü’nün yatırımı ve işletmesi bizim tarafımızdan yapılıyor. Uzaktan izleme sistemi ile makinelerin hem malzeme miktarlarını kontrol ediyor hem de arıza durumlarını takip ederek gerekli aksiyonları hızlı bir şekilde alabiliyoruz.

Çalıştığımız işyerleri ile karşılıklı kazanacağımız bir iş modelimiz var.

KÖPÜKLÜ DENEYİMİNİ YAŞAMAYA HAZIR MISINIZ?