Köpüklü'nün hikayesi
şu soruyla başladı

IMG 1412
IMG 1509
IMG 1444

“Neden tüm diğer kahveler çekirdekten anlık olarak öğütülerek, el değmeden pratik bir şekilde ulaşılabilirken; Türk kahvesi için benzer bir yöntem bulunmuyor?”

Aldığımız cevaplar Türk kahvesi ile ilgili geleneklere ve ritüellere işaret ediyordu. Fakat biz konunun Türk kahvesi deneyiminin teknolojiden uzak kaldığını düşünüyorduk. Bugüne kadar Türk kahvesi ile ilgili yapılan araştırma ve geliştirme küçük ev aletlerine yönelikti ve son 20 yıla dayanıyordu. Oysa Espresso, Americano hazırlayan diğer kahve makineleri için yapılan geliştirmeler son 50-60 yıla dayanıyordu.

 

2014 yılında Türk kahvesini hazırlama süreçlerini günümüz ihtiyaçları çerçevesinde yeniden tasarlayarak teknoloji ile buluşturmak için Atölye Mekatronik ve Danışmanlık A.Ş’yi kurduk.


Her biri alanında 10-15 yıl deneyimli, Türk kahvesi tutkunu, yerli teknoloji geliştirmeyi kendilerine ilke edinmiş mühendisler; 5 yıllık bir ar-ge çalışması sonrası Köpüklü’nün ticari prototipini geliştirdi. Bayrağı devralan genç mühendis arkadaşlarımız müthiş bir kararlılık ve inançla Köpüklü’yü seri üretime hazır hale getirdiler ve ticari operasyonunu başlattılar.

Amacımız Türk kahvesini “Gelenekten geleceğe, anavatanından tüm dünyaya” taşımak.

IMG 1509

KÖPÜKLÜ DENEYİMİNİ YAŞAMAYA HAZIR MISINIZ?